Błędy w wychowaniu

Dlatego też jest ważne to aby się na tych błędach uczyć i starać się ich nigdy więcej nie popełniać. Przede wszystkim kobiety najczęściej zbyt rozpieszczają swoje dzieci. Tak mocno je kochają, że nie potrafią im odmówić kolejnej lalki czy loda pomimo świadomości tego jak słodycze wpływają na stan uzębienia naszych dzieci. Takie kobiety są w stanie zrobić absolutnie wszystko dla swoich dzieci. Po drugie są niekonsekwentne, to znaczy, że mówią jedno, a robią drugie. Na przykład mówią, że dziecko nie obejrzy bajki zanim nie posprząta zabawek po czym kiedy dziecko tego nie robi włączają telewizor i pozwalają mu tą bajkę obejrzeć a same zbierają zabawki. Taki błąd wychowawczy uczy dziecko tego, że rodzic i tak wszystko dla nas zrobi. Im dziecko jest starsze tym jest gorzej. Nie potrafimy sobie wyrobić autorytetu u niego. Kolejny błąd to brak zainteresowania życiem naszych dzieci. Często zbyt zapracowane, zmęczone obowiązkami po prostu mamy ochotę zapomnieć o całym świecie. Nie słuchamy problemów naszych dzieci. Uważamy, że są błahe. Poza tym kolejny błąd to brak rozmowy i tłumaczenia swoich decyzji względem dziecka. Zazwyczaj jest na przykład zdanie: „nie bo nie i tyle”.

Dodaj komentarz