Jak to jest z pokarmem?

Nierzadko zdarza się, że mama dziecka nie posiada pokarmu bądź pokarmu jest zbyt mało, aby dziecko mogło korzystać jedynie z niego. Od dawna wiadomo, że naturalne mleko matki, jest najlepsze i zapewnia wszystkie niezbędne dziecku składniki do prawidłowego funkcjonowania. Są tez przypadki, gdy mleka jest zbyt dużo i trzeba je odciągać, magazynując je w specjalnych pojemnikach i odgrzewając w razie potrzeby. W sprzedaży możemy znaleźć urządzenia zwane laktatorami, służące do wyżej wymienionych celów. Zaopatrzyć się również możemy w mleka modyfikowane, które może nie są idealnym odwzorowaniem mleka matki, ale zawierają bardzo zbliżony skład do oryginału. Mleko takie rozpuszcza się w wodzie i podgrzewa do odpowiedniej temperatury. Dzięki specjalnym butelkom z podziałką, możemy przygotować dziecku mieszankę w ilości dokładnie takiej, jaka wskazuje jego wiek lub zapotrzebowanie. Spośród mlek modyfikowanych można polecić mleko bebilon, Olac lub inne dostępne na rynku. Warto zwrócić uwagę, czy dane mleko nie uczula naszego malucha. Jeśli tak się zdarza, może to oznaczać uczulenie na gluten. Należy przerwać stosowanie tego mleko i po konsultacji z pediatrą, zmienić je na inne. Nie należy decydować o tym samemu.

Dodaj komentarz