Kąpiel i rytuały z nią związane

Opieka nad dzieckiem, to nie tylko zabawa i dbanie aby nasze dziecko nie było głodne. Oczywiście to również jest bardzo ważne, ale są inne równie istotne aspekty wychowania dziecka. Jedną z podstawowych czynności, nieodzowną w prawidłowym funkcjonowaniu i opiece nad dzieckiem jest regularna kąpiel oraz dbanie o higienę naszego maleństwa. Wielu ekspertów radzi, aby urządzać dziecku kąpiel każdego dnia. Jest w tym sporo racji, gdyż po pierwsze, dziecko zazwyczaj lubi kąpiele, często traktując je jako pewną formę zabawy, a po drugie czystość i pielęgnacja, to podstawowa sprawa prawidłowego funkcjonowania naszego malucha. Regularna kąpiel rodzi w dziecku poczucie czystości co zaprocentuje w przyszłości tym, że nie będziemy musieli upominać malucha aby umyło zęby, uszy itd. Żyjemy w czasach, gdy w sklepach z akcesoriami dziecięcymi, możemy znaleźć mnóstwo gadżetów do kąpieli, które jeszcze bardziej zmobilizują pociechę do regularnych kąpieli i zabaw w wodzie. Już nawet zwykła piana, sprawi że dziecko chętnie wejdzie do wanny i z uśmiechem na ustach pozwoli się umyć, bez zbędnego grymaszenia i niepotrzebnej nerwowości zarówno naszej jak i jego. Przez zabawę do celu. Jak przez trudy do gwiazd.

Dodaj komentarz