Kolka u małych dzieci.

Wiele mam, ma za sobą nieprzespane noce, mimo tego, że zrobiły wszystko co w ich siłach by w sposób naturalny zadbać o swoje maleństwo, zazwyczaj stosując sprawdzone, znane od naszych mam i babć naturalne sposoby i metody, by zniwelować bóle pojawiające się w związku z kolką jelitową u dzieci. Na tą dolegliwość nie ma sposobu podobnie jak i reguły, jedne dzieci przechodzą bezobjawowo, na inne dzieci nie ma sposobu, by złagodzić objawy kolki. Ta najczęstsza dolegliwość niemowlęca w wieku 1-5 miesięcy, której przyczyną są gazy gromadzące się w jelitach sen z powiek nie jednemu z nas spędza. Dziecko, które cierpi na kolkę jest płaczliwe, rozdrażnione. Często na chwilę uspokaja się w momencie, gdy weźmiemy je na ręce (zmiana pozycji), ale też wyczuwa nasz niepokój, nasze rozdrażnienie. By chociaż w małym stopniu ulżyć dziecko podczas "ataków" kolki wypróbujmy sprawdzony sposób: ciepłą kąpiel w wanience, woda wtedy rozluźnia napięty brzuszek naszego maluszka. Ewentualnie zastosujmy sposób z ciepłym kompresem (termofor, owinięta w pieluszkę ciepła butelka, którą przykładamy do brzuszka). Pamiętajmy, by stosować kompres ostrożnie – nie nalewać zbyt gorącej wody by nie oparzyć dziecka takim okładem. Zastanówmy się, czy modyfikacji nie powinna ulec mieszanka mleka, którą dziecku podajemy (mogą to być pierwsze oznaki nietolerancji mleka). Gdy już naprawdę nic nie pomaga ratunkiem doraźnym pozostaną suplementy z apteki, które pomoże nam dobrać farmaceuta.