Nasze czasy. Czy aby na pewno dobre?

Żyjemy w dobie komputeryzacji i wszelkich elektronicznych udogodnień. To już nie te same czasy, gdy ganiało się za piłką przez cały dzień. Od rana do wieczora, a boiska były pełne dzieciaków. Niestety dzisiaj większość dzieci siedzi w domach przed komputerami. To w nim znajdują rozrywkę, kontakt z innymi dziećmi. Komputery całkowicie zdominowały młode pokolenie. Dlatego jeśli tylko mamy taka możliwość, wyciągajmy dzieci jak najwięcej na zewnątrz. Niech biegają, nawet niech się męczą, na pewno wyjdzie im to na zdrowie i zapobiegnie otyłości. Raz na jakiś czas zabierzmy je na wycieczkę z dale od elektroniki i pobawmy się z nimi w znane nam z dzieciństwa gry i zabawy. Dziecko przekona się że warto spędzać czas na świeżym powietrzu i na pewno przypadną mu do gust tego typu rozrywki. Pamiętajmy o prawidłowym dbaniu o rozwój fizyczny swojego dziecka, zaprocentuje to w jego kolejnych latach. Bądźmy jego pierwszymi trenerami. Jakże dumny będzie tata, widząc syna jak strzela bramki w meczu w rówieśnikami. Nie ma nic cenniejszego od widoku szczęśliwych i zadowolonych z życia dzieci. Aktywność to pierwszy stopień do sukcesu zawodowego i życiowego naszego potomka. To do nas należy zapewnienie mu jej w odpowiednim stopniu.

Dodaj komentarz