Pielęgnacja po kąpieli

Do pielęgnacji dziecięcej buzi, warto zaopatrzyć się w specjalne żel, balsam do skóry delikatnej, najlepiej przeznaczony dla dzieci. Możemy być pewni, że używając tego typu kosmetyków, zapewniamy dziecku zwiększoną ochronę przed bakteriami i zdrową cerę. Buzię należy myć palcami bądź wacikami. Balsamy te nie muszę być spłukiwane wodą, wystarczy je jedynie wytrzeć ręcznikiem. Jeśli zauważymy u naszego dziecka problemy ze skórą a konkretniej z cerą, dobrym sposobem jest smarowanie jej na noc maścią przeciw alergiczną. W aptece spotkamy wiele takich kremów i maści. Dobrym preparatem jest Retimax. Można go używać zarówno do buzi jak również do ust. Stanowi on również zabezpieczenie przez wiatrem bądź słońcem, tworząc warstwę ochronną o odpowiednim dla małego dziecka ph. Po kąpieli, kiedy nasze dziecko gotowe jest już do snu, zanim ubierzemy mu piżamę, dobrze jest posmarować jego ciałko kojącym balsamem na noc. Dzięki niemu skóra naszego bobasa będzie miękka i aksamitna i nie będzie się przesuszać. Dobre nawilżenie i wilgotność skóry dziecka to podstawa jego zdrowej skóry. Zdrowa skóra to brak narostów, zaskórniaków i innych nieprzyjemnych następstw braku dbania o jej higienę. Pamiętajmy o tym bo to ważne.

Dodaj komentarz