Rozwój psychofizyczny dziecka

Aby nasza pociecha nie była w przyszłości osobą zamkniętą w sobie, musi mieć kontakt z innymi dziećmi i innymi ludźmi. Fakt, że dziecko jest nasze i to my najlepiej wiemy jak o nie zadbać. Ale są też dziadkowie, są kuzynki i kuzyni, z którymi dziecko powinno utrzymywać kontakt. Wpłynie to na jego prawidłowy rozwój psychofizyczny i większą otwartość dla otoczenia. Zawsze radośniej jest mieć świadomość, że nasz maluch chętnie się uśmiecha i radośnie reaguje na inne dzieci lub znane mu twarze. Regularny kontakt z rówieśnikami, przygotuje go na późniejsze pójście do przedszkola, i zapobiegnie problemom z jego zaaklimatyzowaniem w nim. Dziecko szybko złapie odpowiedni rytm i po kilku niepewnych dniach, chętniej zacznie uczęszczać do przedszkola i z radością zacznie poznawać nowych kolegów i koleżanki. Poprzez budowanie relacji z innymi dziećmi, dziecko uczy się wspólnego działania i nie rzadko wspólnego rozwiązywania różnych spraw. Kontakt i otwartość na pewno zaprocentują w przyszłości. Podobnie rzecz ma się ze zwierzakami w domu. Jeśli od najmłodszych lat nasze dziecko będzie w kontakcie ze zwierzakiem, dbając o niego nauczy się odpowiedzialności i dbania o innych. To również ważna i istotna cecha.

Dodaj komentarz