Spokojny sen

Kiedy dziecko, po dniu pełnym wrażej, uda się wreszcie na spoczynek do swojego ulubionego łóżeczka, bezwzględnie należy mu zapewnić ciszę i spokój. Dlatego jeśli w sąsiednim pomieszczeniu znajduje się telewizor, należy go przyciszyć do poziomu takiego, aby nie przeszkadzał dziecku w spokojnym zaśnięciu i śnie. Dotyczy to również głośnych rozmów. Uszanujmy to, że dziecko jest małe i chcąc porozmawiać, po prostu wyjdźmy gdzieś indziej. Komfort zapewniając sobie i przy okazji naszemu śpiącemu dziecku. Dobrym gadżetem, który może przydać się rodzicom, jest elektroniczna niania. Jest to niewielki nadajnik, umieszczony w pobliżu łóżeczka naszego malucha oraz przenośny odbiornik o dość dużym zasięgu, który pozwoli nam kontrolować proces zasypiania naszego maleństwa. W sytuacji, gdy dziecko przed zaśnięciem wierci się, rozkopując kołderkę, dzięki niani wiemy kiedy zaśnie i śmiało możemy śpiące dziecko przykryć, aby w nocy nie zmarzło. Dziecko które niedawno zasnęło, jest podatne nawet na przenoszenie i poprawianie jego pozycji, bez strachu o to że w każdej chwili może się obudzić. Oczywiście należy zachować należyty rozsądek i nie zachowywać się zbyt głośno i nieostrożnie. Nie jak słoń w składzie porcelany.

Dodaj komentarz