Wychowanie bezstresowe

Wychowanie bezstresowe nie jest najlepszym wychowaniem dla naszych dzieci. Konsekwencji zbyt liberalnego podejścia do wychowania jest bardzo wiele. Po pierwsze rodzice, którzy decydują się na ten styl wychowania muszą mieć świadomość tego, że prędzej czy później problemy z dzieckiem się zaczną. Liberalne wychowanie to wychowanie, które pozwala dziecku samemu o sobie decydować. Nie ma zakazów ani nakazów. Dziecko w zasadzie robi co chce. Po pierwsze zagrożeniem tutaj jest to, że naiwnie ufamy młodemu człowiekowi, który jeszcze nie do końca wie czego chce od życia. Może jeszcze nie zdawać sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów. Może go to zatem zaprowadzić w złą stronę, na przykład do zbyt wczesnej inicjacji seksualnej czy też na przykład prób z alkoholem czy narkotykami. Poza tym dzieci zbyt liberalnie wychowane nie mają autorytetów wśród rodziców. Poza tym bardzo często takie dzieci czują się nie kochane. Skoro rodzice nie ingerują zbytnio w ich życie, na wszystko pozwalają, o nic nie pytają to znaczy, że im nie zależy. Poza tym rodzice, którzy chcą w ten sposób wychowywać przekraczają pewną granicę między rodzicem a dzieckiem. Bardziej starają się być kumplem. Zatem każda kobieta powinna się zdecydować jakie wychowanie dla jej dziecka jest najodpowiedniejsze.

Dodaj komentarz