Zabawa poprzez mycie zębów

Bardzo ważnym elementem higieny dziecka, jest mycie i szczotkowanie zębów. Nie jest to sprawa prosta i tak łatwa jak mogłoby się to wydawać. Jedno dziecko z przyjemnością podda się temu zabiegowi a drugie będzie wręcz krzyczeć i wrzeszczeć. Najważniejsze to opanowania. Nie wolno niczego robić na siłę. Bardzo dobrym sposobem na zapoczątkowanie szczotkowania zębów u dziecka jest podobnie jak w przypadku kąpieli, zakup przyjaznych dla malucha akcesoriów. Na pewno kolorowa szczoteczka ze znaną dziecku postacią z kreskówki, zdecydowanie ułatwi sprawę. A jeśli jeszcze dojdzie do tego pasta o przyjemnym smaku, z myciem zębów nie powinno być problemu. Na początku dziecko oczywiście nie będzie miało pojęcia o mycie zębów, dlatego kilka pierwszych razów muszą wykonać to rodzice. Później, gdy dziecko opanuje już z grubsza tę czynność, można myć zęby razem. Maluch przygląda nam się wtedy z zaciekawieniem, wykonując podobne do nas ruchy. Tym oto łatwym sposobem z łatwością i bez zbędnych stresów, możemy nauczyć dziecko dbania o higienę jamy ustnej, co zaprocentuje czystymi ząbkami, pięknym i zdrowym uśmiechem oraz dobrymi przyzwyczajeniami na przyszłe lata i brak wymówek w stylu „nie będę myć zębów”.

Dodaj komentarz